راهنمای مجموعه نرم افزارهای یکتاوب

 


راهنمای آموزش و رفع اشکال | راه‌اندازی اولیه | راهنمای جامع برنامه | فهرست ابزارهای مدیریت | راهنمای الفبایی | مقالات متنوع

جستجو در راهنما | فهرست فایل ها | پرسش‌های متداول | تالار گفتگو | ارسال پیشنهادها و اشکالات | برگشت به پایگاه


راهنمای بازیابی داده ها

 

link_bar

توجه، نکته بسیار مهم:

اگر اطلاعاتی را از سایت حذف کرده اید و نیاز به بازیابی اطلاعات دارید، احتمال دارد اطلاعات جدیدتر حذف شوند. پس بهتر است فعلا روی سایت کاری انجام نشود و مطلب و مقاله ای اضافه نشود. بنابراین قبل از هر کاری از بخش برقراری ارتباط با کاربران » تنظیم فرم های ثابت، فرم های ثبت نام و ارسال مقاله را غیر فعال کنید. همچنین می توانید فرم های داوری را هم غیر فعال کنید. به جای این کار ها می توانید کلا سایت را از بخش ویژه مدیران ارشد » تنظیمات فعال/غیرفعال شدن موقتا غیر فعال کنید.

 

مقدمه

اگر پایگاه شما بر روی سرور یکتاوب نصب شده باشد یا از سرور شما به صورت مداوم Backup تهیه می شود، در صورت لزوم می توان از این فایل های پشتیبان برای بازیابی اطلاعات استفاده کرد. زمان تهیه پشتیبان از داده های بانک اطلاعاتی نیمه شبها (هر شب) و زمان تهیه پشتیبان از کلیه فایل ها، روز های جمعه می باشد.

 

بازیابی کامل بانک اطلاعاتی

اگر روی سرور شرکت کار کنید (یا قراردادی برای سرور خود با شرکت داشته باشید) و بخواهید کل داده های بانک اطلاعاتی را به تاریخ خاصی برگردانید می توانید متنی به صورت زیر برای شرکت ایمیل کنید:

لطفا اطلاعات پایگاه ... به نشانی ... را به تاریخ ... برگردانید. قبول می کنم که کل اطلاعات و تغییرات انجام شده بعد از این تاریخ از پایگاه حذف شوند.

معمولا این کار بعد از یکبار تایید گرفتن به صورت رایگان انجام می شود.

 

بازیابی فایل ها

برای بازیابی فایل ها از بانک اطلاعاتی بسته به حجم سایت و نوع کار مورد نظر هزینه در نظر گرفته و اعلام خواهد شد.

 

بازیابی بخشی از اطلاعات

گاهی پیش می آید که شما مثلا کاربر و در نتیجه مقالات وی را از سایت حذف کنید. سپس بعد از چند روز متوجه شوید اطلاعاتی حذف شده است. در این حالت بهترین کار این است که به جای بازیابی کامل بانک اطلاعاتی، داده ها از فایل های پشتیبان قبلی استخراج شده و لابلای اطلاعات فعلی درج شوند. در چنین مواقعی می توانید ایمیلی مشابه زیر برای شرکت ارسال کنید:

 

در پایگاه ... به نشانی ... به دلیل حذف برخی کاربرن مقالاتشان حذف شده اند. لطفا اطلاعات کاربران زیر را از بانک اطلاعات تاریخ ... استخراج کرده و در سایت فعلی وارد کنید. لطفا اطلاعات اصلی مقالات و نگارندگان بازیابی شوند و فایل های حذف شده نیز دوباره در پایگاه فراگذاری گردند.


دقت کنید:

گزارش گیری و استخراج داده ها از بانک قبلی و درج داده ها در بین اطلاعات موجود (بدون تغییر داده های فعلی) و رفع اشکالات احتمالی به صورت دستی کار وقت گیری است و به همین دلیل هزینه مربوطه در نظر گرفته خواهد شد.

 

 

سرورهای اختصاصی

اگر شما از سرور اختصاصی در سازمان خود استفاده می کنید، معمولا کار تهیه فایل های پشتیبان بر عهده مسئولان سرور است و برای هر اقدامی در خصوص بازیابی داده ها، لازم است این فایل ها در دسترس شرکت قرار گیرند.

 

 

 

Email : yektaweb (AT) gmail.com

 

Academic Web Tools - Yektaweb Collection - مجموعه مدیریت یکپارچه پایگاه‌های اینترنتی